Fanfiction

    Opowiadania, które dzieją się w świecie nie stworzonym przeze mnie i w których występują postaci z danego uniwersum, ale posiadają przeze mnie obmyśloną fabułę. Nie posiadam praw do miejsc akcji, postaci i tym podobnych należących do uniwersum, ale zastrzegam sobie prawo do własnych, autorskich postaci i samej treści.
     Moje fanficki rzadko mają wiele wspólnego z kanonem, gdyż nigdy komiksów nie czytałam i bazuję głównie na filmach, znalezionych w internecie informacjach i własnej wyobraźni. Uwielbiam wsadzać w nieswoje uniwersa własne postaci oraz wszelakie romanse - niekoniecznie typowe - zatem czujcie się ostrzeżeni! Zaciekawionych zapraszam serdecznie!

  • Marvel, Kapitan Ameryka:

       - "Rozpalić wspomnienia" Bucky BarnesxOC:
       Świat wydawał się znacznie prostszy, gdy nie musiał się mierzyć z wiedzą, która przygniotła go, gdy tylko ponownie spotkał zjawę z przeszłości. Zjawę, jaką był jego najbliższy przyjaciel. Zjawę, która była jego celem. Nie wykonał zadania i teraz mierzył się ze skutkami. Zimowy Żołnierz, kiedyś znany jako James "Bucky" Buchanan  Barnes, nie może mieć pewności, kim jest teraz. Wspomnienia atakują w najmniej spodziewanych momentach, w nowej bazie Shield trzymają go pod kluczem, a na horyzoncie pojawia się zabójczyni, która zdaje się znać go lepiej niż ktokolwiek inny. 
    Ena do tego momentu odcinała się od swej przeszłości, jednak nadszedł czas, gdy musi się z nią zmierzyć. Podczas gdy świat poluje na zbiegłego zabójcę, ona stara się odnaleźć i zlikwidować odpowiedzialnych za jej, za ich los. Wszystko to przeplata się ze słodko-gorzkimi marami przeszłości, wspomnieniami, które budzą nadzieję i przerażają Żołnierza z równą siłą. Jaką drogę obiorą? Czy dojdą do porozumienia? Czy przeszłość upomni się o nich? I w końcu - czy dawne więzi odżyją? Przechodzili przez to już nie raz, jednak nigdy z możliwością, że ten może być ostatnim... 

  •    Część 1 - Ekspozycja: Zawiera głównie przedstawienie postaci, zarysowanie relacji, tak w teraźniejszości, jak przeszłości, i nakreślenie obecnej sytuacji, w jakiej się znajdują. Steve Rogers sprowadza do bazy Shield byłą zabójczynię o przeszłości silniej związanej z Hydrą na specjalne życzenie Fury'ego, by pomogła jego przyjacielowi w odnalezieniu siebie. James Barnes pamięta niewiele, lecz gdy spotyka kolejną figurę z przeszłości, postanawia, że musi poznać odpowiedzi na swoje pytania.
                  - Rozdział 1
                  - Rozdział 2
                  - Rozdział 3 
                  - Rozdział 4
                  - Rozdział 5

  •      Część 2 - Kontrast: Więzy między byłymi zabójcami powoli zaczynają się zacieśniać, we wspomnieniach poznajemy wyboistą i pełną upadków drogę przez ich relacje, w teraźniejszości towarzyszymy odnawianiu się starych uczuć. Wis pamięta coraz więcej, Ena szuka zdrajców przeszłości, a wraz z odkrywaniem prawdy sytuacja obojga ulega znacznej zmianie.
                     - Rozdział 6
                     - Rozdział 7
                     - Rozdział 8
                     - Rozdział 9  

  
  •   Marvel, X-Men: 
           - "Złodziej Serc" Remy "Gambit"LeBeauxOC:
           Eksperymenty na mutantach nie skończyły się na Trusku - jemu podobni nadal chwytają mutantów, a X-meni robią wszystko, by odzyskać ich w porę. Gdy pewnego dnia niesławny Gambit dostrzega w kartach kobietę o niezwykłych mocach narażoną na okrutny los, nie waha się ani chwili. Czego nie wyjawił Charlesowi, to że karty pokazały mu znacznie więcej, niż tylko uwięzioną mutantkę. Przyszłość niejasną, zamazaną, ale zasiewającą ognistą iskrę w sercu Remy'ego. Kiedy w końcu spotyka Eris i ich spojrzenia krzyżują się, wie, wie doskonale, co karty chciały mu przekazać. Nie podejrzewał tylko, że tym razem to on będzie zdany na łaskę losu i nie do niego należeć będzie ostateczny wybór. 
            Publikowane na: Wattpad, FanFiction.net, AO3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz